Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1

Szkoleniowo

pasek
Sport jest wspaniałą i szlachetną rzeczą pod warunkiem, że potrafimy uwzględnić w nim dobro i bezpieczeństwo psa.
Szkolenie nie kończy się na placu treningowym.
Szkolenie to proces, który musimy uwzględnić wychowując psa, na co dzień, bawiąc się z nim i opiekując przez całe życie. Także w chwili choroby, starości. Przychodząc na szkolenie powinniśmy wiedzieć ze połowa sukcesu to odpowiednie przygotowanie do treningu:
SPRZĘT Obroża- płaska skórzana, lub łańcuszek spięty na sztywno – szeleczki, korale z kolczatki lub łańcuchów nie sa dobrym pomysłem na żadne szkolenie.
Smycz – najlepsze są skórzane natłuszczane. Smyczki z taśmy i kołeczkami, może są i ładne z wyglądu, ale mało praktyczne poza tym, że są mało przyjazne dla naszych rak i paluszków.
Taśmy – przydatne w początkowym szkoleniu, kiedy pies nie jest jeszcze pod pełna kontrolą
MOTYWATORY Piłeczki – najlepsze na sznureczku i dobrane do psa zarówno wielkością jak i miękkością.
Szarpaki – polarowe, jutowe.
Smakołyki: najlepsze naturalne. Mięso wołowe, serca wołowe ugotowane i pokrojone w kosteczki. Prosimy o nie przynoszenie mięsa drobiowego na zajęcia, bo się kruszy i utrudnia to potem pracę innym psom. Nie polecamy wędlin, parówek, które są naszpikowane przyprawami i tym samym niezbyt zdrowe dla psa. Sztuczne suche smakołyki też nie polecamy są one jedynie wygodne dla właściciela. W trosce o naszego psa, który musi biegać, wykazać się dłuższa aktywnością podczas szkolenia powinniśmy wykazać się zrozumieniem i nie zapychać go sztucznymi często pęczniejącymi smakołykami. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie potrafi zrozumieć, proponuje przebiec jeden km a potem spróbować zjeść paczkę herbatników.
PRZYGOTOWANIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE PSA To ważne, aby pies był w dobrej kondycji fizycznej. Przystępując do zajęć szczególnie aktywnych ze względu na stawy pies nie może być otłuszczony, powinien mieć przebadane stawy. Na zajęcia pies nie może być najedzony. Dawka żywieniowa dla psa sportowego powinna być podzielona na dwa razy. Jeżeli podajemy smakołyki, to wtedy zmniejszamy porcje karmy. Preferujemy żywienie mieszane z uwzględnieniem karm naturalnych.
NASTAWIENIE CZŁOWIEKA Bardzo ważne w szkoleniu jest pozytywne nastawienie człowieka. Musi on emanować radością, opanowaniem i cierpliwością do psa. Postawa właściciela „ on już nie chce”, „jemu się nudzi” jest odzwierciedleniem nastawienia przewodnika a nie tego co chce pies. Nie zawsze możemy liczyć na to ze nasz pies będzie wpatrzony w piłeczkę gotów bawić się nią na sam widok, nie zawsze pies będzie od razu skupiony na właścicielu, do tego dochodzi się często żmudną pracą zaczynając od parominutowych zabaw gdzie to właściciel tryska wielka energią i motywacją. Jeżeli przewodnik nie jest w stanie odnaleźć w sobie tego, nasz pies nigdy nie znajdzie sam z siebie tej motywacji, a przynajmniej nie w tym kierunku w którym byśmy sobie życzyli.
Sprzęt szkoleniowy, karma do kupienia na miejscu w ofercie sklepu DANA ( Danka Woźniak 500 128 048 )

REGULAMIN ZAJĘĆ:

1.Każdy właściciel odpowiada za swojego psa.
2.Samochody należy zaparkować przed bramą główną, chyba, że brama jest otwarta dla
wszystkich. Samochody parkujemy na asfalcie, nie podjeżdżamy na górę pod barak.
3.Wchodząc na teren Partynic, pies musi być na smyczy.
4.Na całym terenie Partynic sprzątamy po psach.
5. Nie wolno podchodzić do obcych psów przywiązanych na linkach.
6.Należy pilnować, aby pies nie kopał dołów i nie był hałaśliwy.
7.Należy pilnować, aby pies nie przeszkadzał innym ćwiczącym. Jeśli w danym momencie
nie ćwiczymy należy zejść z placu szkoleniowego.
8. Psy mogą się ze sobą bawić poza placem, na odpowiedzialność właścicieli, należy pilnować je, aby nie
wbiegały same na tor przeszkód.
9.Psy konfliktowe, nie mogą znajdować się poza kontrolą właściciela i biegać luzem.
10. Na zajęcia przychodzimy punktualnie i pomagamy w rozłożeniu i składaniu
przeszkód. Wskazane jest przyjście 10 minut przed czasem, aby rozprężyć psa.

AKTYWNI Z PASJĄ - AGILITY DE LUKS WROCŁAW 2021.