Slide 1
Slide 1
Slide 1
Slide 1

Nowinki

12-13.02.2012 V-Międzynarodowa Wystawa Psów w Rzeszowie
pasek

Braliśmy udział w pokazach na Rzeszowskiej Wystawie.
Jako nowy punkt programu  zaprezentowaliśmy mały spektakl w „Restauracji pod Psem”
Jak zwykle był też pokaz agility, tańca z psem, frisbee, aerobik oraz sztuczki.

14-15 stycznia 2012 II Zawody Halowe Obedience Kalisz
pasek

Sezon startowy 2012 mocną grupą de Luksową otworzyliśmy dwudniowymi zawodami obedience w Kaliszu.

Licznie obstawiliśmy wszystkie klasy od 0 do 3.  Zawody były rozgrywane w ramach Pucharu Polski a klasa 3 dodatkowo była eliminacją psów na Mistrzostwa Świata Obedience 2012 i na Mistrzostwa Świata Belgów Obedience 2012. W tej klasie wystartowała Wendy i Nikita, obydwie kwalifikując się na M Świata w Austrii  a Nikita dodatkowo na Mistrzostwa Świata belgów we Włoszech.

Niestety, ponieważ zawodnicy muszą sobie sami opłacić koszty wyjazdu wyjazd może nie dojść do skutku.

Zawody rozpoczęliśmy klasą zero i tutaj zaszalała Jola z Bertikiem, która poszła na pierwszy ogień, zdobywając 100 pkt i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Mimo iż było kilka psów z maksymalną punktacją zadecydował wiek psa.  Bardzo ładnie zaprezentowały się nasze młodziutkie suczki nie mające jeszcze roku  Briard Mila (98pkt) i Pudel Fiona (97,5 pkt). W jedynce startowały Viola, Zuzia, Aksel nie dojechała Nersi ze Sławkiem.

Viola(197 pkt)  jako pierwsza zadebiutowała w klasie pierwszej po długiej przerwie w obedience.  Na dużą niewiadomą, całkiem przyzwoity występ, zważywszy, że na treningu był problem z przeszkodą, bo jak na prawdziwego psa agilitowego przystało, zawijała ciasno na przeszkodzie i wracała bokiem.   Zastosowaliśmy mały wybieg i było OK, z ćwiczeń najładniej wyszedł kwadrat i przywołanie. Tym startem uzyskała drugą lokatę, następny start w dwójce.  Kolejne psy Aksel (193pkt)i  Zuzia –Briard (187 pkt)  bardzo ładne chodzenie przy nodze.

Następną kategorię obedience 2 godnie reprezentował nas  Fredzio 198,5  hovawart pięknie wykonane ćwiczenie z aportami, widać ze to jego pasja i znowu lokata na podium III m.

Kolejna kategoria 3 Nikita (275pkt) – piękny kwadrat, bardzo ładne pozycje w marszu. Zawody zamknęła  Wendy ( 300pkt), która  miała swój dzień, wykonała bardzo ładnie kwadrat i aport kierunkowy zajmując pierwsze miejsce . Ostatecznie miejsca na podium były powtórką z niedawnych Mistrzostw Polski tylko bordery zamieniły się miejscami.

Wszystkim klubowiczom De Luks gratulujemy wyników, pięknych ćwiczeń, szczególnie trudnego kwadratu i życzymy kolejnych udanych występów.

06.01.2012
pasek
Noworoczne zawody – jak zwykle, co by tradycji stało się zadość uczciliśmy Nowy Rok naszymi corocznymi Klubowymi zawodami.  Autorem kreatywnej formuły zawodów była Danka i ona czuwała nad wykonaniem każdego ćwiczenia.  Było dużo zabawy, smaczków dla psów i ciasta dla ludzi a klubowicze musieli wykazać się pomysłowością, aby wykonać każde ćwiczenie. 
Na ten Nowy Rok 2012
pasek
Psi sport przez pryzmat spojrzenia Anthoniego Paalmana na sport.

Wydaje się być ponad czasowa książka Anthoniego Palmaana  „Jeździectwo” i bez znaczenia że pisze o sporcie jeździeckim a nie psim. Widać wszystkie zasady w sporcie są podobne czy to w psim czy to konnym.

ZAWODNIK

„…Od dobrego jeźdźca oczekuje się, że ma zadatki na dobrego trenera. Są to cierpliwość, umiejętność wczuwania się w psychikę konia, wiedza o tajemnicach i finezjach sztuki jeździeckiej…… Niestety jest jednak wielu jeźdźców, którzy konia dosiadają dla korzyści materialnych, nie nawiązując z nim żadnych bliższych kontaktów uczuciowych…..”

Anthony Paalman

Kiedy człowiek zaczyna traktować zwierzę instrumentalnie zaczyna się ciemna strona sportu.
Psy, które nie spełniły oczekiwań sportowych zostają tak samo sprzedawane, odstawione na tor boczny. Miarą ich wartości są wyniki, młodość i możliwości Tragedią psa jest to, że bardziej przywiązuje się do człowieka niż koń. W naszym klubie, wraz z wiedzą szkoleniową pragniemy przekazać, że sport można połączyć z szacunkiem do własnego zwierzaka i odpowiedzialnością za niego bez względu na wyniki.
Wiele psów do klubu trafia z problemami, bez predyspozycji, jednak cierpliwą pracą można z takim zwierzęciem wiele osiągnąć. Oczywiście, jeżeli chcemy się rozwijać sportowo prędzej czy później musimy sobie sprawić psa z predyspozycjami, jednak należy umiejętnie połączyć czas dla wszystkich swoich psów. Zresztą ta praca nie idzie na marne, ponieważ rozwijamy się szkoleniowo rozwiązując psie problemy.

TRENER



„…Dobrego trenera charakteryzuje specyficzny stosunek do konia, polegający na wzajemnej sympatii, szacunku i zrozumieniu…”
„…Trening pod kierownictwem, pod dobrym kierownictwem musi być kontynuowany również wtedy, kiedy odniosło się pierwsze sukcesy…”

Anthony Paalman

Rola trenera w każdym sporcie jest bardzo ważna. Trener wyłapuje najdrobniejsze błędy, które popełniamy. Dzięki temu wiemy, co poprawić, aby dobrze wypaść na zawodach. Oprócz tego trener jest osobą, która powstrzymuje nasze negatywne emocje, kiedy nam coś nie wychodzi. Jest to bardzo ważne w pracy ze zwierzętami, bowiem jesteśmy tylko ludźmi i stawiając sobie cele chcielibyśmy zawsze oczekiwać szybkich efektów i stałego postępu.
Jednak nie zawsze tak się da. Raz idzie łatwiej innym razem trzeba wiele pracy, aby osiągnąć mały postęp. Praca sportowa ze zwierzętami to długa droga, gdzie pracuje się nad małymi detalami a na efekt niekiedy przychodzi poczekać bardzo długo. Rola trenera bywa czasem niewdzięczna, kiedy musi przejmować złe emocje na siebie. Robi to, bo wie, ze psu nie powie się: „przepraszam za wczoraj, niesłusznie się zdenerwowałem.”

TRENING



„…niemożliwością jest sporządzenie takiego planu treningowego, według którego każdy jeździec i każdy koń mogliby być szkoleni skutecznie..”
Plan treningu – to wytyczne ogólne, według których dobry trener z cierpliwością i wyczuciem może szkolić normalnie uzdolnionego konia…”

Anthony Paalman


No i chyba wszystko w tym temacie

ZAWODY

„…Cechą dobrego zawodnika jest wierzyć w zwycięstwo..”
„…Przypisywanie błędów prześladującemu pechowi jest rzeczą najłatwiejszą. Można mieć czasem pecha, trzeba jednak być obiektywnym i winy szukać w swoich błędach…”.

Anthony Paalman


To dwie prawdy, które pozwalają się rozwijać zawodnikowi.
Wierzyć w powodzenie swoich startów i dążyć do doskonałego wykonania.
Starty są takim sprawdzianem naszych umiejętności, radzenia sobie ze stresem. Oczywiście to jest tylko sport i zawsze może nam nie wyjść, jednak niepowodzenia powinny mobilizować dobrego zawodnika do jeszcze większej pracy nad sobą. W obecnej chwili, kiedy jest coraz większa konkurencja w psich sportach, nie sposób opierać wyników na fuksie. Może się raz udać, z jednym konkretnym psem, ale nam chodzi o to, aby utrzymać stały dobry poziom, cały czas rozwijając swoje umiejętności..




  Pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów na ten nowy rok

Instruktorki de Luks 

AKTYWNI Z PASJĄ - AGILITY DE LUKS WROCŁAW 2021.